Mustafa Günaydın kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

02.03.2023

Mustafa Günaydın kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Mustafa Günaydın siyasetçidir. Mustafa Günaydın Taşhan, Of, Trabzon Türk iş ve spor adamı.

29 Ağustos 1971 yılında İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde doğmuştur. Aslen Trabzon’un Of ilçesindendir. Nişantaşı Üniversitesi İç Mimarlık ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını ise Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi dalında gerçekleştirmiştir.

Aile şirketi olan Günaydın Giyim’de çalışma hayatına başlamıştır. Tekstil sektörünün yanı sıra inşaat ve gayrimenkul sektörü ile de ilgilenmektedir. 2009 yılında Sultangazi Belediye Meclis Üyesi seçildi. Şubat 2021’de AK Parti Beylikdüzü 4. Olağan Kongresi’nde İlçe Başkanı seçilmiştir.

Aslen Trabzon Oflu olan 51 yaşındaki Mustafa Günaydın, 29 Ağustos 1971 tarihinde, Bayrampaşa’da doğdu. Babası Abdullah Günaydın tarafından 1957 yılında kurulan ve bölgenin ilk tekstil firması olan Günaydın Giyim’i  genç yaşta teslim alıp çalışma hayatına başladı. 10 kişi çalışan sayısı ile almış olduğu tekstil firmasını yoğun çalışma temposu ve azimle  2001 krizine rağmen büyüyen bir şirket haline getirmiş ve şu an 200 kişilik çalışan sayısı ile erkek takım elbisede örnek gösterilen bir firma haline getirmiştir.

Mustafa Günaydın nerelidir?

Trabzonludur.

Mustafa Günaydın kaç yaşında?

52 yaşındadır.