Evren Özalkuş kimdir vikipedi? Evren Özalkuş biyografisi

06.05.2023

Evren Özalkuş kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Evli mi? Hangi takımlı? Evren Özalkuş kimdir vikipedi? Evren Özalkuş biyografisi

Evren Özalkuş spiker, sunucudur. Kendisi 31 Mart 1974 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Turizm ve Otelcilik Bölümü üzerine üniversite eğitimini gerçekleştirdi. Televizyonculuk kariyerinden önce Kuşdili Eğitim Merkezi’nde de bir süre eğitim almıştır.

Medya sektöründe ilk olarak Evren Özalkuş 1992 yılında HBB televizyonunda adım attı. Akabinde; Kanal 6, Sky Türk, CNN Türk, Bugün TV ve Tele 1 gibi önemli ulusal kanallarda spiker ve sunucu olarak görev aldı. Evren Özalkuş Dialog İletişim Akademisi’nde sunuculuk, spikerlik ve diksyon üzerine dersler vermiştir.

Evren Özalkuş 2022 yılı itibariyle Tele 1 ekranlarında meslek hayatını sürdürmektedir.

Evren Özalkuş Sıkı bir Galatasaray taraftarıdır. Evren Özalkuş kimdir Vikipedi? Nerelidir? Kaç yaşında? Evli mi? Hangi takımlı?

Evren Özalkuş biyografisi

Evren Özalkuş, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Turizm ve otelcilik bölümünde eğitim aldı. Daha sonra Kuşdili Eğitim Merkezi’nde sunuculuk ve diksiyon eğitimi aldı. Televizyon kariyerine ilk adımını 1992 yılında HBB televizyon kanalında attı. Ardından Kanal 6, Star TV, Skyturk, Cnnturk, Bugün TV ve TELE 1 gibi ulusal televizyon kanallarında çalıştı. Dialog İletişim Akademisi’nde öğrencilere sunuculuk ve diksiyon dersleri verdi.

Günümüzde ise TELE 1 ekranlarında Ana Haberi sunmaktadır ve Türkiye’deki haber izleyicileri tarafından tanınan bir isim haline gelmiştir.

Evren Özalkuş Boyu ve Kilosu Kaç?

Evren Özalkuş’un boyu 1.65 metre, kilosu ise 56’dır.