Ali Cabbar kimdir? Ali Cabbar hikayesi kısaca, nedir? Ali Cabbar ne zaman öldü?

02.07.2023

Ali Cabbar hikayesi gerçek mi? Ali Cabbar olayı nedir? Ali Cabbar gerçek hikayesi ne? Ali Cabbar kimdir gerçek hikayesi nedir? Ali Cabbar şarkısı kim yazdı, şarkı sözleri kime ait?

Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ardından Ali Cabbar hikayesi gerçek mi merak konusu oldu. Ali Cabbar gerçek bir kişi mi, şarkı gerçek bir hayat hikayesini mi anlatmaktadır araştırılan konular arasında yer alıyor. Ali Cabbar şarkısının söz ve müziği Emir Can İğrek’e aittir.

Ne ateş var ne de duman amma
Tutuşur alevler yanar Ali Cabbar
Sevdiğin kız başkasına varmış
Dayanabilirsen dayan Ali Cabbar

Ali Cabbar, Tekirdağ’ın bir köyünde düğünlere giderek klarnet çalan genç bir erkektir. Beş çocuklu bir ailenin ortanca oğlu olan Ali Cabbar, yardımseverliği ve kibarlığı ile tanınmaktadır. Bir gün yine klarnet çalmak için gittiği düğünde genç bir kıza ilk görüşte aşık olur. Ali Cabbar kıza sevdalanmıştır fakat genç kız, köyden başka bir oğlanla sözlenir.

Birkaç hafta sonra Ali Cabbar klarnet çalmak için gittiği düğünde sevdiği kızı beyazlar içinde görür. Onca düğüne gidip klarnet çalan Ali Cabbar sevdiği kızın gelin olduğu düğüne geleceğini tahmin etmemiştir. Ali Cabbar, yüreği sızlaya sızlaya klarnetini çalar. O günden sonra kimseyle konuşmayan Ali Cabbar, birkaç gün sonra askere gider ve 7 gün sonra vefat haberi köye gelir… Ali Cabbar hikayesi gerçek mi? Ali Cabbar olayı nedir? Ali Cabbar gerçek hikayesi ne? Ali Cabbar kimdir gerçek hikayesi nedir? Ali Cabbar şarkısı kim yazdı, şarkı sözleri kime ait?

Ali Cabbar kimdir? Ali Cabbar hikayesi kısaca, nedir? Ali Cabbar ne zaman öldü? sorularını sizler için yanıtladık.