Buğra Gökçe Kimdir? Aslen nereli? Buğra Gökçe istifa etti mi?

02.02.2024

Buğra Gökçe Kimdir? Aslen nereli? Buğra Ggökçe istifa etti mi? Soruları Arama motorlarında ve Özgün Bilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (ozgunbilge.com) sizin için Buğra Gökçe Kimdir? Aslen nereli? Buğra Gökçe istifa etti mi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Dr. Buğra Gökçe, 1974 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Kendisi Türk akademisyen ve şehir plancısıdır. Üniversite eğitimini, 1995 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisansını ise aynı üniversitede 2000 yılında tamamlamıştır. Japonya Hükümeti’nin 2007 yılında verdiği burs ile Japonya’nın çeşitli kentlerinde planlama ve kentsel ulaşım yatırımları konusunda lisansüstü eğitim almıştır. 2008 yılında ODTÜ Şehir Planlama Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamlamıştır.

Dr. Buğra Gökçe, 2002 yılından itibaren TMMOB Şehir Plancıları Odası’nın çeşitli kademelerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2006-2007 yıllarında Şehir Plancıları Odası’nın Genel Başkanlığı’nı üstlenmiştir. 2005-2014 yılları arasında ODTÜ ve Gazi Üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Ayrıca, 2009-2010 yıllarında İzmir 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu başkanlığını üstlenmiştir.

Kariyerine 1996 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi imar dairesinde kamu görevlisi olarak başlayan Dr. Buğra Gökçe, 2009 yerel seçimleri sonrasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Çankaya Belediyesi’ne geçiş talebi onaylanmadığından, memuriyetinden istifa ederek Çankaya Belediyesi’nde göreve başlamıştır. 2010-2014 yılları arasında Çankaya Belediyesi’nde yatırımlardan sorumlu başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Gökçe, 2014 yerel seçimleri sonrasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde fen işleri daire başkanı olarak görev yapmış, ardından genel sekreter yardımcılığı görevine getirilmiştir. Eylül 2016’da İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği’ne vekaleten atanmış, Mart 2017’de ise asaleten bu göreve gelmiştir. Mayıs 2022 tarihine kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi genel sekreteri olarak görev yapmıştır. Haziran 2022 itibarıyla ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Buğra Gökçe’nin doğum tarihi olan 1974’e göre yaşını sorguladığınızda, kendisi şu anda 49 yaşındadır.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Özgün Bilge olarak Buğra Gökçe Kimdir? Aslen nereli? Buğra Gökçe istifa etti mi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.